Szkolenia dofinansowane
Które Kursy objęte są dofinansowaniem?
Kurs dedykowany początkującym i przyszłym trenerom biznesu, którzy chcą poznać narzędzia wykorzystywane w zawodzie i nauczyć się pracy z grupą. W programie analiza przypadków, analiza krytyczna, Cykl Kolba i odgrywanie ról. Kurs jest akredytowany przez MEN, a każdy z uczestników dostaje na koniec do wykonania zadanie certyfikacyjne.
Kurs dedykowany przede wszystkim absolwentom Kursu Trenerskiego I st. w ITFF, którzy mają przed sobą złożenie pracy certyfikacyjnej i chcą uzyskać bezpośrednią pomoc w tym zakresie. Pracy finałowej, która pozwala na uzyskanie zaświadczenia MEN poświęcony został cały 1 dzień szkolenia, jest to czas na konsultacje z trenerem prowadzącym (Karoliną Mikołajczak) i uzyskanie niezbędnych wskazówek.
Program Kursu w sposób praktyczny rozwija kompetencje trenerskie i facylitatorskie. Jest dedykowany osobom, które chcą rozwinąć inteligencję emocjonalną oraz szeroko rozumiane kompetencje interpersonalne czy managerskie w zakresie pracy z zespołami. Nie jest wymagane doświadczenie trenerskie. Zapraszamy do współpracy managerów, liderów zespołów, coachów, freelancerów.
Kurs skierowany do wszystkich osób, które na co dzień zajmują się rozwiązywaniem sporów, m.in. pedagodzy, socjologowie, prawnicy, urzędnicy, przedsiębiorcy. Certyfikat uprawnia do ubiegania się o wpisanie na Listę Stałych Mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego.
Skąd pochodzą środki na dofinansowanie i o jak duże finansowanie można się ubiegać?
Dofinansowanie jest przyznawane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych i współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach polityki spójności UE. Kryteria ubiegania się o nie ustalane są indywidualnie przez każde województwo.
Z dofinansowania można skorzystać tylko dla usług szkoleniowych, które obecne są w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) i realizują je podmioty posiadające zweryfikowaną akredytację.
Ogólne zasady dot. dofinansowania obejmują 3 stawki:
50% – przedsiębiorstwa średnie – roczny obrót nie większy niż 50 mln euro lub całkowity bilans roczny nie większy niż 43 mln euro. Mniej niż 250 pracowników w organizacji.
70-80% – mikroprzedsiębiorstwa i przedsiębiorstwa małe – roczny obrót oraz/lub całkowity bilans roczny nie większy niż 10 mln euro. Mniej niż 50 pracowników w organizacji.
Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie?
W każdym województwie są one indywidualne, zachęcamy do zapoznania się z informacjami bezpośrednio na stronie PARP dla każdego województwa: