Festiwal warsztatów, szkoleń i sesji coachingowych dla wszystkich zainteresowanych rozwojem w kierunku komunikacji, motywacji czy efektywnych metod uczenia się!
W tym roku macie do dyspozycji aż 18 trenerów – od wieloletnich praktyków z zakresu metod coachingowych, doradców, ekspertów wąskiej dziedziny (np. fotografia), po szkoleniowców wewnętrznych, na co dzień związanych z określoną firmą.
PODSUMOWANIE POPRZEDNICH EDYCJI
NA FESTIWALU ODBĘDĄ SIĘ
WARSZTATY
W ramach festiwalu odbędą się zajęcia z tworzenia profesjonalnych zdjęć profilowych, doradztwa zawodowego i organizacji czasu pracy, grywalizacji, stylizacji w świecie biznesu, pewności siebie, motywacji i jakości życia. W ciągu 4 dni organizujemy ok. kilkunastu 3 godzinnych warsztatów dedykowanych dla grup od 4 do 30 osób.
KONSULTACJE INDYWIDUALNE
To niepowtarzalna okazja na zasięgnięcie opinii eksperckiej, uzyskanie porad oraz upewnienie się czy idziemy w odpowiednim kierunku. W tej edycji będzie możliwość podpytania trenerów pracujących w takich tematykach jak doradztwo zawodowe czy jakość życia i przygotowanie do zmian.
SESJE COACHINGOWE
Współpracujący z nami trenerzy umożliwiają odbycie indywidualnej sesji coachingowej. Tak zwana sesja zerowa, to spotkanie na którym coach omawia zasady prowadzenia sesji i procesy przez jakie przejdzie uczestnik, przedstawiony zostaje także kodeks etyczny. To także moment lepszego poznania prowadzącego, jego doświadczenia zawodowego, posiadanych certyfikatów czy filozofii życiowej.
NETWORKING
To szansa na zawarcie znajomości lub lepsze poznanie od strony zawodowej nie tylko trenerów znanych w środowisku, ale też tych którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie. Uczestnicy z kolei mają okazję spotkać osoby, dla których rozwój oraz poszukiwanie nowych możliwości uwolnienia potencjału jest istotnym obszarem życia!
TAK BYŁO W ZESZŁYCH LATACH
POZNAJ PROWADZĄCYCH

JOLANTA PIENIEK
Trenerka, ekspert marketingowy
Specjalizuje się w przeprowadzaniu audytów oraz przygotowaniu strategii marketingowych. Optymalizuje procesy wewnętrzne organizacji i nadzoruje realizację projektów. Zaczynała jako specjalistka ds. zarządzania zasobami ludzkimi w firmie z branży budowlanej. Tam również awansowała na pełnomocnika ds. jakości oraz audytora, a w latach 2011-2012 piastowała funkcję Dyrektora Operacyjnego. Po nabraniu wiatru w żagle zdecydowała się na otworzenie własnej działalności JP Solution. Ma za sobą ok. 500 godzin przeprowadzonych szkoleń z zakresu marketingu

BARBARA KĘDZIA
Life & Business Coach
Specjalizuje się w podnoszeniu samoświadomości i wzmacnianiu decyzyjności, asertywności, zarządzaniu emocjami czy budowaniu pewności siebie. Od kilku lat spełnia się jako wykładowca w ramach zajęć na Studiach Podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim ➡ „Coaching i Mentoring Organizacyjny ”. Jest autorką programu szkoleniowego pt. “Coaching Pedagogiczny”. Ukończyła Wydział Zarządzania UŁ, posiada 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Od 2018 roku legitymuje się Professional Certified Coach (PCC™) International Coach Federation (ICF) – certyfikatem rekomendowanym i uznawanym w ponad 80 krajach. Jest właścicielką marki Coaching Łódź.

KAROLINA FIJOŁEK
Certyfikowany doradca biznesowy
Na co dzień pracuje jako Doradca w Fundacji Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi, gdzie zajmuje się sprawami społecznymi, m.in. regulacjami w zakresie stosowania GMO. Autorka licznych publikacji o tematyce społecznej i lokalnej, m.in. dla nowy.pl, ngo.pl, lodz.naszemiasto.pl czy polskatimes.pl. Ukończyła historię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Współorganizatorka seminariów i meetupów, m.in. “Zanim wyciągniesz rękę (po)daj dłoń – czyli o pozyskiwaniu darczyńców”, “2+2=5, czyli współpraca się opłaca”.

RENATA PACHOLSKA
Doradca rozwoju zawodowego
Na co dzień pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, prowadzi także własne przedszkole. Przede wszystkim spełnia się jednak jako doradca rozwoju zawodowego w ramach prowadzonej przez siebie firmy. Wspiera swoich klientów poprzez uświadomienie im mocnych stron i przemodelowanie obowiązków zawodowych, tak by znów poczuli sens i radość z pracy. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach Festiwalu pomoże uczestnikom zdiagnozować potrzeby szkoleniowe i odnaleźć swoją pasję.

DAWID LASOCIŃSKI
Coach, trener i nauczyciel
Specjalizuje się w budowaniu rozpoznawalnej marki osobistej pomaga klientom zaplanować karierę zawodową w zgodzie z wyznawanymi wartościami, opartą na mocnych stronach i kompetencjach. Szkoli z podstaw coachingu, rozwoju osobistego, grywalizacji oraz marki osobistej na takich uczelniach jak ASP oraz AHE. Pracuje zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji ICF (International Coach Federation). Wierzy, że prawdziwą satysfakcję osiąga się wykonując zadania dające poczucie sensu oraz rozwojowe, pozwalające osiągnąć mistrzostwo. Ukończył studia podyplomowe z coachingu na Collegium Civitas oraz Kurs Trenerski I stopnia w ITFF.

MARIUSZ BRIAŃSKI
Doradca wizerunkowy, krytyk mody
Miał okazję odbyć staż kreowania wizerunku u Anny Mikulskiej (kolorystyka, stylizacja sylwetki, psychologia klienta). Ukończył szkołę fryzjerską, a także kurs masażu. W zakresie mody i wizerunku odbył takie szkolenia jak: “Profesjonalna prezentacja i wystąpienia publiczne” , “Budowanie własnej legendy”, “Psychologia koloru”, “Wywieranie wpływu- techniki niewerbalne”, “Komunikacja perswazyjna w biznesie”, “Przywódcy osiągający znaczące rezultaty”, “Negocjacje w biznesie”, “Twórcze myślenie”, “Stres i motywacja” czy “Zarządzenie sobą w czasie”.

ANNA CYWIŃSKA
Business and Life Coach ACC ICF
Akredytowany coach ACC ICF, certyfikowany trener biznesu, mentor, menadżer, pracuje także jako doradca i konsultant. Założycielka i wiceprezes Fundacji Kobieta w Harmonii, której misją stało się wspieranie kobiet, młodzieży, rodzin w zdobywaniu harmonii i podnoszeniu jakości życia. Przeprowadziła już ponad 1000 godzin szkoleń, warsztatów oraz spotkań indywidualnych. Jako trener i coach zrealizowała kilkanaście projektów rozwojowych m.in. „Rozwiń skrzydła”, „Kobieta Pewna Siebie”, „Zawsze jest czas na marzenia”, „Praca marzeń”. Od lat wspiera łódzkich studentów jako coach współpracując w programie „Młodzi w Łodzi”.

JOLANTA DYCHTO
Certyfikowany Coach
Z pasji do ludzi zajmuje się coachingiem i szkoleniami. Pasja wiąże się dla niej z jakością, kreatywnością, wychodzeniem poza schematy i determinacją w osiąganiu założonych celów. I z taką osobistą ideą wspiera ludzi w osiąganiu zmiany. W 2013 roku ukończyła kurs „The Art & Science of Coaching” realizowany przez Erickson Coaching International. Z kolei w 2017 uzyskała tytuł Erickson Professional Certified Coach. Ukończyła Uniwersytet Łódzki specjalizując się w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest absolwentką studiów podyplomowych Zarządzania Projektami na Akademii Leona Koźmińskiego. Dodatkowo miała okazję pogłębiać wiedzę w obszarze Wspierania rozwoju dzieci i młodzieży w procesie edukacji w SWPS. Od 2000 roku związana jest zawodowo z branżą produkcyjną. W trakcie swojej pracy tworzyła, kierowała oraz uczestniczyła we wdrażaniu różnorodnych rozwiązań w obszarze HR.

MAŁGORZATA OMIECIŃSKA
Certyfikowany coach, anglistka
Ukończyła studia podyplomowe Coaching i Mentoring na Politechnice Łódzkiej, od tego czasu pomaga ludziom odkryć i zadbać o swoje potrzeby. Często są to osoby, które chcą zmienić pracę, podjąć ważne decyzje czy odkryć swoją wartość i wzmocnić ją. Mogą potem lepiej stawiać granice, iść za głosem serca, podejmować odpowiedzialne decyzje. Pomaga swoim klientom przyjrzeć się ich sytuacji i wspiera ich w znalezieniu rozwiązania w danej sprawie. Organizuje warsztaty rozwojowe, również dla grup zamkniętych, pracuje też z poszczególnymi osobami na indywidualnych sesjach. Lubi patrzeć jak ludzie zdobywają nową wiedzę, jak ją wykorzystują, jak się rozwijają. Są wtedy bardziej spełnieni, a to wprowadza lepszą jakość do całego ich otoczenia.

DARIUSZ KURCMAN
Trener i kluczowy doradca Reg. Ośrodka EFS
Od 16 lat związany zawodowo ze Stowarzyszeniem Integracja i Rozwój z Kielc, w którym koordynuje projekty unijne, pisze wnioski aplikacyjne. Od 10 lat pracuje jako doradca i trener dla organizacji pozarządowych, wspierając inne organizacje w rozwoju. Ekspert z zakresu ekonomii społecznej, działalności sektora pozarządowego i spraw społecznych. Od 2016 roku Kierownik merytoryczny i Kluczowy doradca w Kielecko – Ostrowieckim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. W latach 2008 – 2014 Kierownik i Doradca w Regionalnym Ośrodku EFS w Kielcach. Trener w ramach Akademii Dobrej Komunikacji Fundacji TechSoup – prowadzenie w latach 2018 – 2019 cyklu szkoleń z zagadnień związanych z mediami społecznościowymi dla sektora pozarządowego. Absolwent 21 Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

ROBERT SZYMCZAK
Fotograf biznesowy & Trener fotogeniczności
Jako Master NLP & Time Line Theraphy pod okiem Mariusza Szuby nauczył się jak korzystać z zasobów jakim jest nasz umysł i jaki to ma wpływ na nasze emocje, w tym te prezentowane przed obiektywem. Mógłby opowiadać o tym, że dzięki niemu ludzie podnoszą swoje poczucie własne wartości albo, że bardziej świadomie budują swoją markę osobistą w biznesie, ale tak naprawdę poznając pewne zasady robią to sami. Tyle, że szybciej i skuteczniej zarządzając świadomie swoim wizerunkiem. Mówiąc wprost, uczy ludzi jak dobrze wychodzić na zdjęciach ➡️ jednej z kluczowych umiejętności dla biznesu i dla osobistych korzyści.

MONIKA STANIECKA
Doradca wizerunku biznesowego
Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu psychologii kolorów, dress code oraz savoir-vivre biznesowego. Właścicielka firmy Evoniqua oraz laureatka Diamentów Kobiecego Biznesu. Od kilku lat związana z Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Współzałożycielka Akademii Dobrych Manier dla Dzieci i Młodzieży. Prowadziła szkolenia dla takich firm jak Gerry Weber, Akademia LBQ, Pomorski Klub Biznesu, Szkoła Cosinus, Younity, Pracodawcy Pomorza, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Urząd Pracy w Gdańsku, Fundacja Ad Fontes, Biznes kocha Kobiety, Szkoły podstawowe w Gdyni i Gdańsku, Forum Mentorów.

KATARZYNA KUROPATWA
Certyfikowana trenerka, teatrolożka
Certyfikowany trener, praktyk dramy, redaktorka i autorka tekstów, reżyserka teatru społecznie zaangażowanego, kuratorka. Z wykształcenia: kulturoznawca teatrolog. Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz certyfikowanego kursu metodą pracy Rainbow of Desire (wg A. Boala) i Community Theatre. Współpracuje m.in. z Uniwersytetem Łódzkim; Stowarzyszeniem Kamienica 56; Teatrem Opera Buffa; realizowała projekty m.in. dla Narodowego Centrum Kultury; wydziału reżyserii AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu; Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, Teatru Szwalnia w Łodzi; Muzeum Miasta Łodzi.

PAWEŁ MAKOWSKI
Montażysta filmowy, trener
Montażysta filmowy i telewizyjny. Ukończył studia filmoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim, a także Wyższe Studium Montażu w PWSFTiT w Łodzi, które pozwoliły mu uczyć się od najlepszych. Zdobytą wiedzę wykorzystał skutecznie przy projektach realizowanych m.in. dla Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, TVP, TVN Discovery, Canal+ Discovery i HBO Polska. Jako trener zrzeszony w ITFF, Paweł koordynuje wszystkie projekty szkoleniowe z wykorzystaniem filmów – od procesu analizy potrzeb i kontraktowania po ewaluację. Jest aktywnym przedsiębiorcą, współtworzy firmę produkująca gry planszowe i karciane, które dotarły do 7 krajów europejskich oraz jest udziałowcem sieci lodów tajskich.

MARTA SZYMCZAK
Coach metody prowokatywnej
Radca prawny oraz absolwentka łódzkiej Filmówki. Jest właścicielką coachingowej marki Trzecia strona medalu. Jako coach wspiera klientów w różnych obszarach ich życia. Towarzyszy im w drodze do podjęcia ważnej decyzji, trwałego wprowadzania przez nich zmian oraz rozpoznawania i wzmacniania w nich poczucia własnej wartości. Razem z klientem sprawdza, czy to czego doświadcza w życiu zawodowym lub prywatnym to już sygnał do większych zmian czy może jedynie do drobnej modyfikacji. Pracuje wykorzystując humor i improwizację, zawsze kierując się życzliwością i dobrem klienta. Pomaga klientowi dostrzec „trzecią stronę medalu”, czyli znaleźć rozwiązanie, które nie jest od razu widoczne, bo nie jest oczywiste, ale jest dostępne i może pozytywnie wpłynąć na jego życie.

NATALIA DZIĄG
Terapeuta zajęciowy
Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim, przez kilka lat aktywnie działała w jednej z łódzkich wspólnot ewangelizacyjnych. Ponad dwa lata współprowadziła w szkołach (m.in. w Tomaszowie Mazowieckim) warsztaty profilaktyczne z jedną z łódzkich Fundacji, obecnie pracuje w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych, a w wolnym czasie trenuje piłkę nożną

PIOTR SUPEŁ
Szkoleniowiec
Od 6 lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu Technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w ramach projektów edukacyjnych realizowanych w szkołach na terenie całego kraju. Wdraża nowoczesne sposoby nauczania takie jak: biegłe czytanie, Mapy Myśli, techniki pamięciowe, psychologia w innowacyjnym nauczaniu. Interesują go zagadnienia związane z funkcjonowaniem i możliwościami ludzkiego mózgu. Przełożenie ich na poprawę komunikacji w życiu osobistym i zawodowymi oraz zwiększenie efektywności przyswajania wiedzy.

MATEUSZ ŁAPIŃSKI
Copywriter, social media content designer
Najpierw słucha. Następnie poszukuje rozwiązań metodologią Design Thinking.
W swoim życiu zawodowym działał jako redaktor naczelny, copywriter, koordynator projektów, social media content designer, rzecznik prasowy. Po godzinach: współzałożyciel Grupy Literackiej Piekary 24 oraz Klubu Zasadniczo Dyskusyjnego. Prowadzący zajęcia z komunikacji m.in. dla słuchaczy Wyższej Szkoły Bankowej oraz Kolegium Jagiellońskiego.
Na co dzień odpowiada za komunikację w agencji FlexHR. Ceni prostotę rozwiązań. Dlatego tak bardzo inspiruje go Design Thinking.
PROGRAM FESTIWALU
ŚRODA
09:00 – 12:00 Jesteś tym, w czym działasz – o rolach w życiu i ich zmianach
PROGRAM
Na szkoleniu uczestnicy wykonają kilka ćwiczeń (4/5), na podstawie których przeanalizują swoją postawę zarówno w pracy w grupie, jak i w kontaktach indywidualnych.
Wykonają dwa ćwiczenia ruchowe, z czego jedno będzie ćwiczeniem z wykorzystaniem podstawowej metody rozwiązywania konfliktów. Oprócz tego, każdy uczestnik wykona indywidualnie tabelę wartości, na bazie której, dzieląc się jej “wynikami” z jednym z pozostałych uczestników wzmocni swoje poczucie wartości.
Na szkoleniu przewidywany jest gość w postaci kobiety – trenerki piłki nożnej, która zmieniła swoją rolę z zawodnika na trenera tej samej drużyny. Opowie ona krótko jak się odnajduje w obliczu zmiany roli, wśród zawodniczek, spośród których są również jej koleżanki w życiu prywatnym. Po jej prezentacji grupa wykona ćwiczenie “10 zmian”, a następnie wspólnie z prowadzącym wyciągnie wnioski z ćwiczenia i odniesie je do swojej własnej sytuacji.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma kartkę “niespodziankę” stworzoną przez pozostałych uczestników.
KORZYŚCI
wzmocnisz swoją pewność siebie
zaczniesz dostrzegać miejsca, w których powinien zmienić swoją postawę wobec drugiego człowiekawzmocnisz swoją otwartość na drugiego człowieka (jako osobę, z którą dane jest mu “współpracować”)
DLA KOGO
Uczestnikiem może być każda osoba, która potrafi określić konkretnie swoją rolę w życiu, tj:
mama, tata, uczeń
nauczyciel; trener sportu, itp
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Natalia Dziąg
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
10:00 – 15:00 Praca marzeń – ścieżka mojego serca
PROGRAM
wstęp, prezentacja trenera i programu spotkania, przedstawienie się uczestników, ćwiczenie integracyjne
mini wykład, prezentacja trenera, ćwiczenie – wizja mojej pracy marzeń (co, gdzie, kiedy, z kim, za ile?)
7 żyć (określenie własnych, często nieuświadomionych wartości jakie chcemy realizować w życiu zawodowym)
autoanaliza indywidualnych talentów
z czego jestem dumny? Mini prezentacje uczestników na forum, wymiana doświadczeń
stworzenie planu działań na najbliższy rok
podsumowanie, zakończenie
KORZYŚCI
spojrzenie na swoje życie zawodowe z lotu ptaka
określenie w jakim punkcie życia zawodowego jestem – z czego jestem dumny, co chcę zmienić?stworzenie wizji wymarzonej pracy
autoanaliza własnych, wyjątkowych talentów i sposobów na ich wykorzystanie
autentyczność – odpowiedź przed sobą samym – czy jestem sobą w życiu zawodowym?
zbudowanie planu kariery na najbliższe 12 miesięcy
DLA KOGO
dla studentów poszukujących wymarzonej pracy
dla osób, które chcą zmienić profil zawodowy lub pracę
dla osób wypalone zawodowo
dla osób, które nie mają odwagi a skrycie marzą o rewolucji w swoim życiu zawodowym.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Anna Cywińska
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych
12:30 – 15:00 Budowanie drogi do celu
PROGRAM
Na początku trochę się poznamy:) Następnie przejdziemy krok po kroku każdy etap budowania celu i planowania jego realizacji.
KORZYŚCI
Uczestnik będzie mógł łatwiej formułować swoje cele zawodowe i prywatne, a dzięki temu sprawniej je realizować.
DLA KOGO
dla osób dorosłych, które chcą zrealizować jakieś swoje marzenie, cel, ale trudno jest im zabrać się do działania.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Małgorzata Omiecińska
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
16:00 – 19:00 Checklista, czyli uporządkuj swoje działania teraz!
PROGRAM
Wstęp do checklisty
Kiedy korzystać z checklisty?
Korzyści z checklisty
Przygotowanie szablonu checklisty
Co zrobić, by korzystać z checklisty w przyszłości?
KORZYŚCI
Dowiesz się, czym jest checklista, dlaczego i kiedy warto jej używać.
Stworzysz użyteczną checklistę.
DLA KOGO
Osoby z firm/ organizacji pozarządowych/in. instytucji/ osoby prowadzące własny biznes, które wykonują zadania powtarzalne, dla których można stworzyć konkretna procedurę wykonywania. Dotyczyć to może zarówno zadań wykonywanych rzadko, jak i często/rutynowo. Wykonywane przez taką osobę zadania mogą być wieloetapowe, a pominięcie któregoś z etapów uniemożliwi realizację dalszych działań.Trudno tutaj mówić o kwestiach merytorycznych (tematyce pracy), ponieważ checklista jest narzędziem odpowiednim dla każdej branży.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Karolina Fijołek
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
17:00 – 20:00 Storytelling – siła opowieści w budowaniu marki
PROGRAM
Czym jest storytelling i jakie ma znaczenie w budowaniu marki
Narzędzia storytellingu
KORZYŚCI
Uświadomienie sobie, że pomimo ogromnej konkurencji na rynku, nadal są sposoby, żeby się wyróżnić, zostać zauważonym, zapamiętanym. Że nie liczy się jedynie produkt. Liczą się emocje, doświadczenia związane z produktem bądź usługą.
DLA KOGO
dla właścicieli firm
dla osób odpowiedzialnych za budowanie wizerunku firmy
dla osób, którym tematyka marki osobistej jest bliska
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Jolanta Pieniek
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
CZWARTEK
09:00; 10:15 Z przymrużeniem czterech oczu – indywidualne sesje coachingowe
PROGRAM
Indywidualne spotkanie z coachem
KORZYŚCI
Udział w pełnowymiarowej sesji coachingowej, dzięki której uczestnik będzie miał możliwość z wykorzystaniem humoru i życzliwości drugiego człowieka, przyjrzeć się swoim zachowaniom, przekonaniom, obawom i sposobowi myślenia. A wszystko po to, by zbudować lub wzmocnić w nim motywację do zmian, o ile sam takie zmiany będzie chciał wprowadzić.
DLA KOGO
Osoby które mają potrzebę i gotowość, aby przy wsparciu coacha, w atmosferze humoru i zrozumienia, poszukać rozwiązań w sytuacjach gdy:
▶ mają problem z podjęciem decyzji
▶ nie wiedzą jak wprowadzić zmianę w swoim życiu
▶ wiedzą wszystko o odchudzaniu a jednak nie potrafią schudnąć
▶ nie wiedzą czy chcą pracować nad swoim związkiem czy chcą wziąć rozwód
▶ mają za sobą rozwód i próbują poukładać życie na nowo
▶ czują, że mają wszystkiego dość
▶ czują frustrację
▶ brakuje im w życiu pasji; mają poczucie, że nikt ich nie rozumie ▶ wiedzą już, że chcą w życiu czegoś innego, ale obawiają się jak na to zareagują ich bliscy ▶ mają inny problem lub obszar życiowy, w którym potrzebują wsparcia coacha
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Marta Szymczak
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
10:00 – 15:00 Konsultacje FOTOTrening Fotogeniczności Audyt Foto Mini Sesja
PROGRAM
Konsultacje dotyczące zdjęć umieszczanych na profilach Social Media oraz stronach WWW. Jakie zdjęcia w konkretnych branżach sprawdzą się najlepiej. W przypadku audytu przyjrzenie się już umieszczonych zdjęciom (Social i www) Jak wykorzystać Cover Photo na kanałach SM.
Konsultacje dot. treningu fotogeniczności i jakie zdjęcie profilowe sprawdzi się najlepiej.
KORZYŚCI
Pomoc w rozwijaniu Marki osobistej oraz w efektywnym wykorzystaniu własnego wizerunku w jej budowaniu. Uwzględniając cechy osoby fotografowanej w celu osiągnięcia synergicznego połączenia jej osobowości , branży w której pracuje oraz grupy docelowej z którą współpracuje a do której kierowany jest “komunikat fotograficzny”.
DLA KOGO
dla osób wykorzystujących markę osobistą jako dźwignię w swoim biznesie
dla osób chcących rozpocząć budowanie marki osobistej
dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
dla każdego kto docenia Social PR i cyfrowe CV z wykorzystaniem własnego wizerunku w tym również poszukujący lepszej pracy
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Robert Szymczak
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
11:30 – 13:30 Budowanie własnej marki poprzez znajomość różnic kulturowych
PROGRAM
Co to jest savoir-vivre i dlaczego nie jest taki straszny 🙂
Najważniejsze różnice kulturowe, które najsilniej wpływają na relacje
Gafy zdarzają się każdemu! Jak wybrnąć z gafy?
Ludzie naprawdę zapamiętają to jak się przy Tobie czuli, a nie jak perfekcyjny byłeś
KORZYŚCI
Będziesz wiedział jak w sytuacji międzynarodowej delegować zadania, umawiać się na spotkania, podpisywać umowy, negocjować.
DLA KOGO
Dla osób pracujących w środowisku multikulturowym lub współpracujące z osobami/firmami poza granicami kraju
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Monika Staniecka
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
16:00; 18:00 Zmień pracę, którą masz, w pracę, którą lubisz – coaching pracy
PROGRAM
SESJA I – 90 min; na podstawie rozmowy, ćwiczeń , testów i innych dostosowanych do Twoich potrzeb metod, powstanie:
DIAGNOZA POTENCJAŁU ZAWODOWEGO – czyli podsumowanie Twoich warunków osobistych (wartości, którymi się kierujesz, kompetencji, osobowości, przekonań, ról) oraz warunków zewnętrznych (obowiązków zawodowych, ścieżki awansu, relacji ze współpracownikami i przełożonymi, sytuacji rodzinnej i finansowej), które decydują o tym, co możesz zmienić na lepsze w swoim życiu zawodowym.
PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO – to konkretny, określony w czasie harmonogram realizacji Twoich celów zawodowych – krok po kroku, w ewolucji lub rewolucji (w zależności od tego, czego chcesz lub na co możesz sobie teraz pozwolić). Obejmuje on:
• przeprojektowanie Twojego obecnego stanowiska tak, by lepiej pasowało do Twoich motywacji, mocnych stron i pasji,
• znalezienie ścieżki awansu wewnętrznego (w ramach tej samej firmy) – poziomego lub pionowego, czy też zewnętrznego (nowej pracy),
• rozpoznanie Twoich braków i potrzeb kompetencyjnych (np. szkoleń) i organizacyjnych (np. akceptacji szefa),
• identyfikację WROGA – kto i co będzie Ci przeszkadzać w zmianie.
SESJA II – 60 min; omówienie gotowej Diagnozy Potencjału i Planu Rozwoju Zawodowego oraz sposobu jego wdrożenia.
KORZYŚCI
Zyskasz Diagnozę Twojego Potencjału Zawodowego
Zyskasz Plan Rozwoju Zawodowego uwzględniający Twój potencjał i oczekiwania
Będziesz znowu biegać do pracy na skrzydłach
Będziesz realizować się tam i czuć się docenianym
Będziesz wciąż rozwijać się zawodowo – niekoniecznie wywracając swój świat
Będziesz wykorzystywać w pracy swoje mocne strony
DLA KOGO
Dla szukających planu na siebie i na swój rozwój zawodowy
Dla szukających poczucia sensu i satysfakcji z wykonywanej pracy
Dla szukających swoich talentów i mocnych stron dających Ci przewagę na rynku pracy
Dla szukających inspiracji do zmian w życiu zawodowym
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Renata Pacholska
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
17:00 – 20:00 Jak wykorzystać gry do wdrażania zdrowego trybu życia
PROGRAM
Jak działa motywacja – zalety i wady motywacji zewnętrznej i automotywacji
Dlaczego gry sprawdzają się przy zadaniach żmudnych i wymagających wyrzeczeń.
Gra pojedyncza i zespołowa – zasady tworzenia prostych gier.
Podstawy tworzenia gry praktycznie – własna “Gra o zdrowie”.
KORZYŚCI
Zyskasz Diagnozę Twojego Potencjału Zawodowego
W czasie szkolenia uczestnik nauczy się tworzenia gier, które pozwolą mu mierzyć się z zadaniami żmudnymi, mało przyjemnymi, wymagającymi wyrzeczeń, takimi jak zdrowy tryb życia, podjęcie regularnej aktywności fizycznej, nauka języków obcych, itp.
DLA KOGO
Dla chcących wdrożyć zdrowy tryb życia, ale trudno im się zmotywować
Dla chcących poznać, jak gry ułatwiają zmianę nawyków
Dla chcących wspierać bliskich we wdrażaniu zdrowego trybu życia poprzez zabawę, a nie przymus i obowiązek.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Dawid Lasociński
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
PIĄTEK
09:00; 10.30 Indywidualne sesje coachingowe
PROGRAM
Indywidualne spotkania z certyfikowanym coachem.
KORZYŚCI
Będziesz mógł poświęcić czas tylko sobie i przyjrzeć się swojej sytuacji. Wesprę Cię profesjonalnymi narzędziami, abyś zyskał szerszą perspektywę i znalazł rozwiązanie dla tego, co chcesz zmienić.
DLA KOGO
Każdy, kto czuje, że nadszedł czas na jakąś zmianę w życiu.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Małgorzata Omiecińska
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
9:30 – 13:00 Elementy grywalizacji w szkoleniach
PROGRAM
Na tym mini-warsztacie poznasz kilka ważnych zasad grywalizacji, które pomogą Ci zwiększyć zaangażowanie uczestników twojego szkolenia.
Dowiesz się jak cel szkoleniowy przekłada się na mechanizmy kierujące działaniami uczestników.
A także zgodnie z ideą grywalizacji – będziesz się dobrze bawić i uczyć jednocześnie.
KORZYŚCI
Elementy grywalizacji zastosowane w ramach prowadzonych szkoleń zwiększą zaangażowanie uczestnika i jego otwartość na proponowane przez trenera doświadczenie edukacyjne.
DLA KOGO
dla każdego kto prowadzi szkolenia i chciałby dowiedzieć się jak skuteczniej zaangażować uczestników w proces edukacyjny
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Paweł Makowski
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
13:00 – 16:00 Design Thinking, czyli wymyślanie dla każdego
PROGRAM
Wstęp do metodologii Design Thinking
Prezentacja tematu pracy
Empatia – zbieranie insightów
Synteza – tworzenie wyzwania projektowego
Ideacja – zbieranie propozycji rozwiązań wyzwania
Prototypowanie – budowa prototypów rozwiązań, z którymi można wejść w interakcję
Testowanie prototypów
Podsumowanie warsztatu
KORZYŚCI
Umiejętność aktywnego słuchania; umiejętność pracy w grupie, umiejętność obserwacji, umiejętność działania w określonych ramach czasowych; wzrost pewności siebie
DLA KOGO
Podczas warsztatu z pewnością odnajdą się wszystkie osoby, które lubią pracować w grupie i są ciekawe świata. Niezależnie od wieku, doświadczenia czy wykształcenia.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Mateusz Łapiński
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
14:00; 15:30 Coaching rozwoju zawodowego
PROGRAM
Zapraszam na sesję coachingową wszystkich, którzy zmagają się z problemami, a brakuje im wsparcia, wysłuchania, wskazania opcji prowadzących do rozwiązania ich problemu. Szczególnie osoby poszukujące ścieżki rozwoju zawodowego, który da im nie tylko utrzymanie, ale satysfakcję i pracę zgodną z wartościami.
KORZYŚCI
Rozpoznanie własnych potrzeb, zwiększenie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy, podejmowanie decyzji i wprowadzanie ich w życie, umiejętność dochodzenia do celu małymi krokami.
DLA KOGO
Dla wszystkich, którzy próbują przeprowadzić zmiany w życiu, ale nie mają dość odwagi, aby to zrobić
Dla wszystkich, którzy zamierzają podjąć pierwszą pracę, a nie wiedzą jak się do tego zabrać i nie wiedzą, jak ta praca miałaby wyglądać
Dla wszystkich, którzy pragnących zmienić pracę, ale bojących się podjęcia takiej decyzji
Dla wszystkich, którzy osoby wracające na rynek pracy po przerwie (np. urlop wychowawczy)
Dla wszystkich, którzy zamierzają rozpocząć własną działalność
Dla wszystkich, którzy czują zagrożenie wypaleniem zawodowym lub zwolnieniem
Dla wszystkich, którzy budujące osobistą markę zawodową
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Dawid Lasociński
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
17:00; 20:00 Pewność Siebie – najważniejsza kompetencja w życiu i w biznesie
PROGRAM
Autodiagnoza pewności siebie w poszczególnych sferach życia
Czynniki osobowości wpływające na pewność siebie
Określanie indywidualnych zasobów
Analiza monologu wewnętrznego
KORZYŚCI
dowiesz się na jakim poziomie działa u Ciebie pewność siebie
określisz swoje zasoby wewnętrzne
wypracujesz konstruktywne sposoby myślenia o sobie i o świecie
poznasz sposoby wykorzystania krytyka wewnętrznego jako sprzymierzeńca
otrzymasz wskazówki do zachowań budujących pewność siebie
DLA KOGO
dla osób, które chcą się wzmocnić i zadbać o siebie
dla osób, które potrzebują więcej odwagi do dokonywania zmian
dla osób, które chcą wzmocnić zaufanie do siebie
dla osób, które nie wierzą w swoje możliwości
dla osób, które czują lub słyszą o sobie, że mają niewykorzystany potencjał
dla osób, które chcą z większą pewnością radzić sobie w kontaktach międzyludzkich
dla osób, które chcą działać
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Barbara Kędzia
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
17:00; 20:00 Social PR i fotografia biznesowa – symbiotyczne połączenie
PROGRAM
Zdjęcie profilowe-autentyczność-zaufanie podstawy Social PR
Fotogeniczność – dar czy umiejętność? oraz czy to MA jakieś znaczenie. 😉 ?
Pierwsze wrażenie – jak je wykorzystać dla Siebie i dlaczego mu nie ufać.
Jak wybrać znaleźć dobrego fotografa dla Siebie
KORZYŚCI
Świadome zarządzanie swoim wizerunkiem w sieci (social media) i nie tylko.
Umiejętność kontroli, selekcji materiałów foto w kontekście budowania Marki Personalnej i Marki Experta w odniesieniu do konkretnej grupy docelowej.
DLA KOGO
dla osób wykorzystujących markę osobistą jako dźwignię w swoim biznesie
dla osób chcących rozpocząć budowanie marki osobistej
dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Robert Szymczak
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
SOBOTA
09:00 – 12:00 Audyt jakości życia
PROGRAM
Po co nam wartości?
Jak pamiętać o tym co ważne?
Określ swój cel
Jak wytrwać na drodze?
KORZYŚCI
Audyt jakości życia. Gdzie jestem? Gdzie chcę być? Co chcę zrobić?
DLA KOGO
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, których celem jest podniesienie jakości życia.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Jolanta Dychto
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
09:30 – 14:30 Tworzenie ciekawych wizualnie materiałów przy pomocy smartfona
PROGRAM
Rozpoczęcie zajęć, prezentacja prowadzącego i uczestników, omówienie ramowego programu zajęć, zebranie oczekiwań uczestników, zasady współpracy.
lJak zrobić poprawne zdjęcie przy pomocy smartfona – ćwiczenia praktyczne.
Canva – narzędzie do obróbki zdjęć. Zasady korzystania, funkcjonalności, wersja canva for non-profit.
Quik – program do łączenia zdjęć i filmów.
Videoshop – program do obróbki filmów w smartfonie (pod warunkiem dostępności czasowej)
Podsumowanie i zakończenie
KORZYŚCI
Otrzymasz informacje na temat podstawowych zasad poprawnego wykonywania zdjęć, oraz wezmą udział w ćwiczeniach, w których będą te zasady wypracowywać oraz weryfikować w praktyce.
Otrzymasz wiedzę na temat podstawowych funkcjonalności programów omawianych w trakcie zajęć oraz umiejętności korzystania z nich.
Wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie warsztatu uczestnicy będą mogli wykorzystać w sprawach prywatnych lub zawodowych – jeśli np. zawodowo zajmują się prowadzeniem profilu organizacji, ruchu społecznego itp.
DLA KOGO
Bez ograniczeń, chociaż w szczególności zapraszam osoby, które zajmują się działalnością społeczną – część prezentowanych treści będzie dedykowana właśnie dla osób zajmujących się działalnością społeczną.. Warsztat zaprojektowany jest dla osób, które nie zajmują się profesjonalnie fotografią, działalnością reklamową czy promocyjną.
Ze względu na formę warsztatu, sposób prezentacji treści oraz wykorzystywane narzędzia, uczestnicy zajęć muszą mieć smartfon oraz konto na portalu Facebook.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Dariusz Kurcman
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
12:30 – 14:00 Dress Code- stylizacja w świecie biznesu
PROGRAM
MODUŁ 1: Wstęp do stylizacji biznesowej
Dowiesz się:
– na co zwracać uwagę przy tworzeniu stylizacji biznesowej
Podczas 1 modułu dowiesz się więcej na co zwracać uwagę kompletując garderobę na spotkania biznesowe. Usłyszycie kilka rad jak ubrać się na rozmowę o pracę a jak na biznesowy lunch. Recruiterzy w wielu korporacjach w obecnych czasach są przeszkoleni na jakie elementy stroju kandydatów do pracy zwracać szczególną uwagę. W trakcie szkolenia nie będziemy rozmawiać jak zatuszować mankamenty sylwetki ubraniem. Skupimy się jak odpowiednimi ubraniami wzbudzić szacunek i autorytet
lPoznasz:
– zasady doboru kolorów
– jakie kolory funkcjonują w biznesie oraz ich znaczenie.
Podczas 2 modułu porozmawiamy o psychologii koloru. Dowiesz się czemu czerń dystansuje a czemu czerwień to kolor liderów. Dowiesz się na ile kolor koszuli czy marynarki ma wpływ na to jak odbierają cię ludzie.
KORZYŚCI
większa wiedza w zakresie kreowania profesjonalnego wizerunku biznesowego.
DLA KOGO
kobiety i mężczyźni 20+
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Mariusz Briański
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
15:00 – 18:30 Odpowiednie dać rzeczy słowo. Warsztaty dla gaduł i milczków
PROGRAM
Warsztat dedykowany osobom o różnych stylach i potrzebach komunikacyjnych będzie składał się z kilku krótkich, wyodrębnionych, ale merytorycznie spójnych części.
Struktura warsztatu została tak pomyślana, aby zdobywaniu wiedzy towarzyszyły praktyczne działania. Po każdym ćwiczeniu następuje omówienie, a zadania realizowane indywidualnie przeplatają się z tymi wykonywanymi w parach i grupach. Pierwsza część (przed przerwą) ma charakter poznawczy, nastawiona jest na obserwację i samopoznanie, część druga, to wspólne działanie, wypracowywanie skutecznych narzędzi i ich wdrażanie.
Całość kończy podsumowanie i rekomendacje, które zarówno każdy z uczestników sam dla siebie wskaże, jak i te o charakterze bardziej uniwersalnym, ogólnym.
Po zakończeniu warsztatu będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji dotyczących komunikacji.
KORZYŚCI
zwiększenie kompetencji komunikacyjnych w sferze prywatnej i zawodowej
poprawa relacji interpersonalnych dzięki bardziej świadomemu komunikowaniu się
poprawa ekspresji słownej i twórczej dzięki rozpoznaniu emocji, potrzeb i przekonań związanych z komunikacją
redukcja stresu związanego z komunikacją interpersonalną
większa samoświadomość i samoakceptacja dzięki rozpoznaniu indywidualnego stylu i potrzeb w komunikacji interpersonalnej
DLA KOGO
Osoby, które mówią dużo, często, chętnie; uwielbiają pogaduchy i small talk
Osoby, które dostrzegają u siebie pewne trudności w komunikacji werbalnej, nie czują się dobrze, gdy muszą dłużej o czymś mówić, small talk i pogaduchy są dla nich czymś stresującym
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Katarzyna Kuropatwa
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
14:30 – 17:30 Indywidualne Wzorce Myślowe – zmiana perspektywy myślenia
PROGRAM
Kilka słów o historii teorii IWM
Rola 3 kanałów percepcji oraz 3 poziomów przyswajania informacji
Charakterystyka i przykłady 6 typów IWM
KORZYŚCI
Poprawa komunikacji w życiu osobistym i zawodowym.
Efektywna nauka.
Lepsze zrozumienie zachowań swoich i osób w otoczeniu.
DLA KOGO
Jeśli interesuje Cię rozwój osobisty, szeroko pojęta tematyka komunikacji oraz lepsze zrozumienie siebie i innych.
Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoje zachowania lub to, co napędza Twojego partnera/partnerkę do działania.
Dlaczego Twoje dziecko nie potrafi usiedzieć na miejscu podczas lekcji – to ten warsztat jest z pewnością dla Ciebie.
SZCZEGÓŁY
Prowadzący: Piotr Supeł
Miejsce: Fundacja ITFF, ul. Piramowicza 11/13
Inwestycja: Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia do wejścia na dowolną ilość warsztatów, konsultacji, sesji coachingowych.
WEŹ UDZIAŁ JAKO UCZESTNIK
Chcesz otrzymać od nas wiadomość jak tylko program Festiwalu będzie dostępny na stronie? Zostaw swoje dane, odezwiemy się! 😊
POTWIERDŹ SWOJĄ OBECNOŚĆ
11-14.03.2020, godz. 9:00-20:00.
Piramowicza 11/13, 90-254 Łódź
Darowizna na cele statutowe w wysokości 111 zł uprawnia każdego uczestnika do wejścia na nieograniczoną ilość warsztatów, sesji coachingowych oraz konsultacji.
Osoba kontaktowa: Aleksandra Przybysz
E-mail: a.przybysz@trainers.org
Telefon: 535 044 488
PS Na zgłoszenia trenerów czekamy do 20 stycznia!