“Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.”– Mark Twain

W zespole trenerów oraz przy projektach szkoleniowych korzystamy z wewnętrznej bazy trenerów, facylitatorów i coachów (powyżej 400 osób) oraz zlecenia usług innym firmom szkoleniowym.

W obu przypadkach prowadzimy działania szkoleniowe bazując na naszych procesach, know-how, a trenerzy podlegają superwizji, ewaluacji.

Poniżej przedstawiamy zespół organizacyjny ITFF, odpowiedzialny za działanie organizacji każdego dnia.

Od 2006 roku związany z projektami szkoleniowymi oraz facylitacją, koordynował projekty (m.in. Przy Parlamencie Europejskim we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Od 2009 roku zarządza zespołami. Odpowiedzialny za strategię oraz nadzór nad kluczowymi projektami i wdrożeniami. W wyjątkowych sytuacjach – trener i szkoleniowiec, przeprowadził ponad 4000 godzin szkoleniowych dla korporacji, instytucji oraz NGO. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczony i certyfikowany trener, facylitator, superwizor.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Projekty i metodyki szkoleniowe
 • Metody pracy z grupami
 • Train the trainers
 • Metodyki projektowe
 • Budowanie zespołów
Dumny ojciec dwóch synów, uwielbia analizować i czytać akty prawne, ustawy oraz biografie, przemówienia, książki historyczne. Eksploruje sporty ekstremalne, relaksuje się jeżdżąc samochodem, aktywnie podróżuje – zwiedził ponad 20 krajów na świecie. Uwielbia, muzykę klasyczną oraz trip-hop, gra na fortepianie.
Nadzoruje i koordynuje prace merytoryczne trenerów, facylitatorów oraz skład trenerski każdego projektu szkoleniowego realizowanego przez ITFF Superwizorka, była prodziekan zarządzania AHE. Prelegentka na konferencjach m.in. TEDx, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczona i certyfikowana trenerka, facylitatorka, superwizorka.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Projektowanie szkoleń – analizowanie potrzeb szkoleniowych, wytyczanie celów
 • Facylitacja i moderacja procesów grupowych
 • Umiejętności interpersonalne – komunikacja, perswazja, budowanie relacji
 • Wystąpienia publiczne
Od lat jeździ konno i uwielbia podróże. Ceni prywatność.
Koordynuje wszystkie projekty szkoleniowe z wykorzystaniem filmów – od procesu analizy potrzeb i kontraktowania po ewaluację. Jako trener i montażysta filmowy, zajmuje się głównie filmem dokumentalnym, który jest najbardziej wymagającym gatunkiem filmowym. Ceni człowieka i historię, która go ukształtowała. Lubi poprzez opowiadanie obrazem wpływać na emocje widza. Jest aktywnym przedsiębiorcą, współtworzy firmę produkująca gry planszowe i karciane, które dotarły do 7 krajów europejskich oraz jest udziałowcem sieci lodów tajskich. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i montażu filmowego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Doświadczony i certyfikowany trener.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Integracja z wykorzystaniem filmów
 • Budowanie zespołów przez tworzenie filmów
 • Rozwój kompetencji miękkich z wykorzystaniem filmów
 • Modele biznesowe i Blue Ocean Strategy
 • Realizacja i montaż filmów
Fanatyk i miłośnik filmów oraz filmów dokumentalnych.
Psycholożka i psychoterapeutka. Jej pasją są ludzie – wspieranie ich w rozwoju i samorealizacji. Od lat pomaga ludziom tworzyć udane związki i relacje międzyludzkie, budować zdrowe poczucie własnej wartości, żyć w harmonii i balansie pomiędzy pracą a życiem zawodowym. Koordynuje przygotowanie i realizacje projektów szkoleniowych w zakresie miękkich kompetencji. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w zakresie psychologii klinicznej oraz filolog angielski. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Budowanie relacji interpersonalnych
 • Wychodzenie z kryzysu
 • Komunikacja
 • Budowanie poczucia własnej wartości
 • Emocje i stres
Ceni sobie prywatność.
Na co dzień zajmuje się analizami działań marketingowych oraz tworzeniem strategii marketingowych. Właścicielka marki Na Łysej Górze, która koncentruje się na pomocy kobietom w tworzeniu, prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesów. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje z pasją prowadząc firmowe kanały w Social Mediach. Współpracuje jako redaktor działu Biznes i edukacja z prestiżowym magazynem branży beauty LNE. Miłośniczka Facebooka. Ma na swoim koncie kilkaset godzin szkoleń zamkniętych z zakresu tego najpopularniejszego z kanałów Social Media realizowanych dla różnych podmiotów. Z wielkim zaangażowaniem pogłębia swoją wiedzę z dziedziny marketingu on-line korzystając z kursów i szkoleń organizowanych przez Amy Porterfield, Mary Forleo, czy Gury’ego Vaynerchuka Absolwentka Socjologii oraz Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Menedżerskiej w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Analiza działań marketingowych
 • Tworzenie strategii marketingowych
Uwielbia tańczyć – taniec wszelakiego typu, robi setki prac z kategorii DIY ze swoją córką, wieczorami czytuję biografie.
Odpowiedzialna za organizację oraz realizację kluczowych procesów w działaniach. W każdym projekcie szkoleniowym koordynuje i realizuje procesy organizacyjne. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.
Główne obszary moich zadań to:
 • Koordynacja organizacji i logistyki
 • Budowanie relacji
Ceni swoją prywatność.
Doświadczony Project Manager i Produkt Manager – prowadzenie projektów od strony biznesowej oraz jako pracownik IT. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży bankowości, finansów oraz IT. Przedsiębiorca. Jej pracę cechuje skuteczność, kreatywność, innowacyjność, odpowiedzialność i współpraca. Jako trener i wykładowca wspiera w edukacji finansowej kobiety, przedsiębiorców oraz w rozwoju kompetencji przyszłości pokolenie Y i Z. Uwielbia energię szkoleń, podczas których uczestnicy odnajdują swoje drogi realizacji celów życiowych i biznesowych, wzmacniają komunikację i pracę w grupie. Opracowała i poprowadziła wykłady, programy szkoleniowe dla 1000 dorosłych oraz dzieci na wyższych uczelniach ekonomicznych w Polsce oraz w ramach własnych, otwartych szkoleń. Doświadczenie projektowe, edukacyjne, sprzedażowe oraz obsługi klienta ugruntowała sprzedając 4 tysiące miejsc dla uczestników wyjazdów oraz zajęć edukacyjnych organizowanych przez własną firmę Małe Kilometry. Absolwentka: Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – Ekonomia: Finanse i bankowość. Studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie: Efektywne Zarządzanie IT w przedsiębiorstwie. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Finanse osobiste – zarządzanie budżetem domowym, edukacja finansowa rodziny i dzieci
 • Finanse przedsiębiorcy – skuteczność, zasady i nawyki w zakresie prowadzenia finansów firmy oraz finansów osobistych
 • Zarządzanie projektami – przełożenie założeń projektowych na zajęcia integrujące grupę oraz zarządzanie zespołem a także w ujęciu rozwoju kompetencji przyszłości – przedsiębiorczość, odpowiedzialność, współpraca, myślenie adaptacyjne i myślenie projektowe
 • Doradztwo biznesowe – poszukiwanie pracy, powrót na rynek pracy, zakładanie firmy – doradztwo etat a własna firma, Trening przedsiębiorczości: moja firma – abc, doradztwo biznesowe
 • Wsparcie startup’ów – budowanie wartości marki, obsługa klienta, PR oraz tworzenie zespołu. organizacja eventów, zatrudnianie, tworzenie biznes planu, tworzenie usług i produktów, określanie celów.
 • Szkolenia dla oświaty i turystyki – nauczanie przyrody, terenoznawstwo – komunikacja i współpraca w grupie, edukacja przygodowa-terenowa, wykorzystanie elementów wolnej edukacji, rozwój kompetencji opiekunów.
Ineteresuje mnie wolna edukacja, psychologia ekonomiczna, natura. Zatracam się w książkach, europejskim kinie, w ciszy lasu i fotografii.
Specjalista ds. PR i facylitator kreatywności. Właścicielka firmy Sztyblety PR. Przed rozpoczęciem indywidualnej pracy, doświadczenie budowała będąc kierownikiem ds. PR i kontaktów z mediami w klubie piłkarskim oraz pracując m.in. dla marek regionalnych czy w agencji PR dla podmiotów komercyjnych. Doradza, szkoli, wykłada na uczelniach w zakresie PR, wystąpień publicznych, personal brandingu czy kreatywności. Zajmuje się tworzeniem przestrzeni kreatywnej w organizacji. Jest pomysłodawcą oraz współautorką projektu NO SPACE SHEEP – tworzącego rozwiązania które poprawią: komunikację marki, twórcze myślenie, współpracę, wzmocnią liderów. Jest to połączenie architektury, PR oraz myślenia kreatywnego. Zajmowała się procesem design thinking pracując dla Województwa Łódzkiego. Występowała w mediach w roli eksperta, prowadziłam szkolenia z metody myślenia projektowego. Wykonała edycję merytoryczną Handbooka “Design Thinking Zmienia Łódzkie”, który prawdopodobnie mieliście okazję spotkać podczas Festiwalu Myślenia Projektowego. Z wykształcenia pedagog: animacja społeczno – kulturalna i specjalista ds. PR. Pisze doktorat z zakresu twórczości organizacyjnej. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Łódzkiego oraz Szkoły Trenerów Programu Kultura Rozwoju. Warsztat doskonaliła w Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz w Socjomanii. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
Główne obszary mojej specjalizacji to:
 • Public relations
 • Komunikacja wewnętrzna marki
 • Organizacja eventów
 • CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu
 • Media relations
 • PR w marketingu miejsc
 • Jeździ konno, pasjonuje się piłką nożną, zwiedza fortyfikacje z okresu II wojny światowej, wędruje po górach, a zimą wybiera narty. Jest miłośniczką gorącej czekolady i kawaleryjskich żurawiejek.
  Facylitatorka, Trenerka, konsultantka biznesu, specjalistka zarządzania zmianą. Przez 13 lat byłam związana z międzynarodowym koncernem z branży AGD, w którym odpowiadałam za m.in. za procesy ciągłej poprawy, HR, optymalizację procesów biznesowych, facylitację spotkań i warsztatów, wspieranie procesów zarządzania zmianą, a także pełniłam funkcję lider afilaru Lean Administration (zespołu wpierającego tworzenie szczupłych procesów w obszarze administracji). Facylituję jako główny facyliator wiodący lub wspierający od 2003 roku. Specjalizuje się w tematach związanych z rozwojem organizacji (sesje strategiczne, feedbackowe, lessons learned, budowanie zespołu, definiowanie misji/wizji) oraz w kreatywnych technikach rozwiązujących problemy. Moim głównymi specjalizacjami trenerskimi są: zarządzanie zmianą, techniki podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, współpraca w zespole i komunikacja. Prowadzę także procesy zarządzania zmianą z elementami coachingu menadżerskiego na różnych poziomach organizacji. Jestem absolwentką filologi germańskiej UŁ, podyplomowego studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Łódzkiego oraz London School of PR, a także Szkoły Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego/Perspecto. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
  Główne obszary mojej specjalizacji to:
  • Facylitacja
  • Zarządzanie zmianą
  Jestem jedną z tych osób, które robią to, co kochają, więc nigdy nie pracują.
  Prawnik, mediator, trener, Prezes Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Specjalista z zakresu komunikacji werbalnej, rozwiązywania konfliktów, negocjacji. Autorka monografii naukowej ,,Metodyka pracy mediatora w sprawach rodzinnych” w ,,Metody  i Formy Pracy z  dziećmi i młodzieżą” oraz współautorka monografii naukowej: “Mediacja jako pozasądowa forma rozwiązywania sytuacji konfliktowych” w  ,,Transformacja Pedagogiczna  na przestrzeni  wyzwań współczesności” Stalowa Wola  2017. Od 9 lat  wpisana na Listę Mediatorów Sądu Okręgowego w Kielcach i Krakowie. Od tego czasu aktywnie prowadzi mediacje z zakresu spraw gospodarczych, cywilnych pracowniczych i rodzinnych. Przeprowadziła 600 mediacji zakończonych ugodą. Doświadczenia osobiste i zawodowe sprawiły, że pomaga w budowaniu, wzmacnianiu i utrzymaniu relacji biznesowych, partnerskich i pracowniczych oraz w komunikacji i  rozwiązywaniu konfliktów. Organizator  i pomysłodawca wydarzeń: Kieleckich Dni Mediacji w Kielcach, Cyklu debat Oksfordzkich w Kielcach. Szkoli: bo jej  pasją  jest  praca z  ludźmi. Wspiera bo rozumie, że  każdy potrzebuje wsparcia w poszukiwaniu  inspiracji do działania i znalezienia rozwiązań. Uważa, że wszelkie trudności są do pokonania. Motywuje: bo problemy nie istnieją są tylko sprawy do rozwiązania. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie ,,Mediator w standardzie Magnus” (Master of Business Mediation). Jest także  Certyfikowanym Trenerem Fundacji 11 Muz oraz Certyfikowanym Trenerem i  Facylitatorem ITFF. Doświadczona i certyfikowana trenerka.
  Główne obszary mojej specjalizacji to:
  • Komunikacja werbalna
  • Rozwiązywanie konfilktów
  • Negocjacje

  Odpoczywam w  małym zielonym domku na  wysokiej górze  blisko parku krajobrazowego. Moim żywiołem jest woda wiec dwie godziny tygodniowo chodzę na basen. Wieczorami czytam książki kryminalne i słucham muzyki. 

  Dzień dobry, w czym możemy Ci pomóc?